FIDE Women's World Cup

Tournament schedule

Round 1 2021-07-12 12:00:00
Round 2 2021-07-13 12:00:00
Round 3 2021-07-14 12:00:00
Round 4 2021-07-14 13:30:00
Round 5 2021-07-14 15:00:00
Round 6 2021-07-14 15:30:00
Round 7 2021-07-14 16:00:00
Round 8 2021-07-14 16:15:00
Round 9 2021-07-14 16:30:00
Round 10 2021-07-15 12:00:00
Round 11 2021-07-16 12:00:00
Round 12 2021-07-18 12:00:00
Round 13 2021-07-19 12:00:00
Round 14 2021-07-22 12:00:00
Round 15 2021-07-23 12:00:00
Round 16 2021-07-25 12:00:00
Round 17 2021-07-26 12:00:00

Select round

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Round 10

White Black Result
Lagno Kateryna (RUS) 2559 Injac Teodora (SRB) 2370 1/2-1/2
Tokhirjonova Gulrukhbegim (USA) 2320 Goryachkina Aleksandra (RUS) 2596 0-1
Gaponenko Inna (UKR) 2357 Muzychuk Mariya (UKR) 2550 1/2-1/2
Assaubayeva Bibisara (KAZ) 2389 Abdumalik Zhansaya (KAZ) 2505 1-0
Peng Zhaoqin (NED) 2358 Dzagnidze Nana (GEO) 2523 0-1
Muzychuk Anna (UKR) 2527 Abrahamyan Tatev (USA) 2352 1-0
Tsolakidou Stavroula (GRE) 2389 Batsiashvili Nino (GEO) 2487 1/2-1/2
Harika Dronavalli (IND) 2515 Aulia Medina Warda (INA) 2360 1-0
Yildiz Kadioglu Betul Cemre (TUR) 2362 Tan Zhongyi (CHN) 2511 1/2-1/2
Unuk Laura (SLO) 2407 Mammadzada Gunay (AZE) 2460 1/2-1/2
Khotenashvili Bela (GEO) 2471 Vaishali R (IND) 2393 1-0
Khademalsharieh Sarasadat (IRI) 2494 Padmini Rout (IND) 2370 1/2-1/2
Paehtz Elisabeth (GER) 2466 Salimova Nurgyul (BUL) 2395 1/2-1/2
Kulkarni Bhakti (IND) 2391 Pogonina Natalija (RUS) 2469 1/2-1/2
Kosteniuk Alexandra (RUS) 2472 Cori T. Deysi (PER) 2388 1-0
Ordaz Valdes Lisandra Teresa (CUB) 2369 Kashlinskaya Alina (RUS) 2488 1/2-1/2
Mammadova Gulnar (AZE) 2385 Javakhishvili Lela (GEO) 2470 1/2-1/2
Socko Monika (POL) 2393 Cramling Pia (SWE) 2459 1/2-1/2
Sukandar Irine Kharisma (INA) 2413 Gunina Valentina (RUS) 2437 0-1
Sebag Marie (FRA) 2438 Skripchenko Almira (FRA) 2411 1/2-1/2
Bodnaruk Anastasia (RUS) 2446 Zawadzka Jolanta (POL) 2403 0-1
Ushenina Anna (UKR) 2429 Cyfka Karina (POL) 2417 1-0
Galliamova Alisa (RUS) 2442 Hoang Thanh Trang (HUN) 2404 1-0
Guichard Pauline (FRA) 2413 Atalik Ekaterina (TUR) 2433 1-0
Osmak Iulija (UKR) 2418 Munguntuul Batkhuyag (MGL) 2428 0-1
Stefanova Antoaneta (BUL) 2463 Maltsevskaya Aleksandra (RUS) 2382 1/2-1/2
Yip Carissa (USA) 2430 Buksa Nataliya (UKR) 2413 1-0
Matnadze Ana (ESP) 2421 Badelka Olga (BLR) 2418 1/2-1/2
Garifullina Leya (RUS) 2390 Girya Olga (RUS) 2448 1/2-1/2
Danielian Elina (ARM) 2407 Bulmaga Irina (ROU) 2413 1-0
Saduakassova Dinara (KAZ) 2483 Yu Jennifer (USA) 2289 1-0
Shuvalova Polina (RUS) 2489 Munkhzul Turmunkh (MGL) 2278 1-0